• 28 lutego 2024

Duże znaki są ekscytujące. Przyciągają wzrok. Zatrzymują ludzi na ich drodze. A dzięki dużej różnorodności typów znaków i projektów, opcje są praktycznie nieograniczone. Jak wybrać odpowiednie materiały wielkoformatowe dla swojej wiadomości, zapewniając jednocześnie, że będą one działać dla projektu?

Istnieją dwa popularne materiały wykorzystywane jako podłoża do druku wielkoformatowego (zwanego również szerokoformatowym lub wielkoformatowym). Chociaż dostępnych jest wiele innych, te są najbardziej popularne, ponieważ sprawdzają się w wielu warunkach. Omówimy je za chwilę. Ale najpierw porozmawiajmy o kategorii jako całości.

  • Krótki przegląd druku wielkoformatowego
  • Dlaczego warto wybrać druk wielkoformatowy?
  • Foam Core (lub Foam Board): Lekki w dotyku, ciężki w działaniu
  • Coroplast: Szybki i powszechny
  • Czas na znak!

Krótki przegląd druku wielkoformatowego

Kiedy technologia druku wielkoformatowego pojawiła się w latach 50. wraz z podłożem winylowym, znaki o szerokości ponad 24 cali mogły być drukowane niezawodnie i pięknie, a także ekonomicznie. Wraz z rozwojem procesu i materiałów, rozwijała się również różnorodność. Obecnie możemy drukować wiele rodzajów znaków wielkoformatowych, w tym billboardy, znaki podwórkowe, grafiki podłogowe, banery, oklejanie budynków i pojazdów, punkty sprzedaży, grafiki ścienne i podłogowe oraz wiele innych. W rzeczywistości biznes druku wielkoformatowego przeżywa rozkwit, z oczekiwaną wartością 10,68 miliardów dolarów na całym świecie do 2026 roku, w porównaniu do 8,76 miliardów dolarów w 2020 roku.

Dlaczego warto wybrać druk wielkoformatowy?

Widać wyraźnie, że duży format jest popularny. Duży format spełnia wiele warunków. Czy chcesz mieć wpływ? Czy chcesz długowieczności? Czy chcesz drukować na żądanie? Znaki wielkoformatowe spełniają wszystkie te warunki:

  • Wpływ: Większe niż życie wiadomości praktycznie wyskakuje na ciebie w salonie, konferencji, na autostradzie, w sklepie lub na chodniku. Przechodnie zarejestrują wiadomość ponownie i ponownie, a Ty zbudujesz rozpoznawalność marki i przyciągniesz nowych klientów. Call to actions w pojazdach wielkoformatowych są również bardzo skuteczne. Doskonale sprawdzają się również jako wayfinding, kierując ludzi do Twojego stoiska lub firmy. Ponieważ w ostatnich latach jakość druku stała się jeszcze bardziej precyzyjna, znaki wielkoformatowe zapewniają efektowny wygląd.
  • Długowieczność: Znaki wielkoformatowe są zbudowane, aby trwać. Wiele materiałów może wytrzymać trudne warunki pogodowe i promienie UV, zachowując wierność kolorów i integralność podłoża.
  • Na żądanie: Możesz je wydrukować, kiedy ich potrzebujesz. Nie musisz również drukować znaków wielkoformatowych w dużych ilościach, więc nie będziesz musiał przechowywać nieużywanych znaków lub marnować ich.

Powiązane: "Go Big or Go Home!" Druk wielkoformatowy robi duże wrażenie

Chociaż istnieje wiele doskonałych opcji podłoża dla tych rozmiarów, oto materiały wielkoformatowe, które najprawdopodobniej zobaczysz:

Foam Core (lub Foam Board): Lekki w dotyku, mocny w działaniu

Zbudowane z rdzenia piankowego z polistyrenu i 95%-98% powietrza, znaki z rdzeniem piankowym są bardzo lekkie, ale nadal wytrzymałe. Możesz je postawić na swoim, zamontować na ścianie, oprawić w ramkę lub umieścić na sztalugach. Ze względu na swoją wszechstronność, są one ulubionym rozwiązaniem na targach, konferencjach, prezentacjach i nie tylko, ponieważ są łatwe w transporcie, a ich powierzchnia jest świetna dla wysokiej jakości druku. Są również dość opłacalne.

Jak używać Foam Core

Ponieważ powierzchnia jest papierowa, znaki z rdzeniem piankowym nie są wodoodporne ani odporne na blaknięcie - są więc przeznaczone wyłącznie do pomieszczeń wewnętrznych. Należy się z nimi obchodzić ostrożnie, ponieważ mogą się łatwo złamać lub wgnieść. Możesz je oprawić lub zamontować, aby zwiększyć ich trwałość. Należy również pamiętać, że ich kwasowość sprawia, że są one nieodpowiednie dla wszelkich materiałów archiwalnych, które chcesz zachować, ponieważ chemiczny skład rdzenia piankowego spowoduje jego rozpad. Rdzeń piankowy jest dostępny w grubościach od ⅛" lub ¼." Popularne rozmiary to 12" x 18" lub 20" x 30" na ⅛". Rozmiary mogą się wahać od tak małych jak 12" x 12" do 46" x 48." Zazwyczaj są one drukowane jednostronnie w pełnym kolorze.

Coroplast: Szybki i wszechobecny

Coroplast to ryflowane, faliste tworzywo sztuczne wykonane z wytłaczanego arkusza polipropylenu. Jest to stosunkowo niedrogi materiał, a przy tym lekki i sztywny. Jest twardszy od falistej płyty pilśniowej i lżejszy od wytłaczanego arkusza plastiku. Jest odporny na warunki atmosferyczne, plamy i wodoodporny też. Ulubiony przez agentów nieruchomości, grupy polityczne i architektów krajobrazu, Coroplast jest łatwy do zamontowania na znakach lub ogrodzeniach z uchwytami i jest często używany jako znaki podwórkowe z ramą. Widać je wszędzie: na podwórkach, na autostradach i jako znaki informacyjne podczas imprez.

Jak używać Coroplastu

W przypadku Coroplastu proces drukowania jest szybki, elastyczny i ekologiczny, ponieważ urządzenie UV może drukować bezpośrednio na podłożu. Używa ona świateł LED do szybkiego wysuszenia tuszu i zużywa mniej energii niż toster. Coroplast jest dostępny w grubościach od 4mm do 10mm, a całkowity rozmiar sięga od 16" x 20" do 48" x 96." Można go znaleźć w kolorze czarnym lub białym, albo w gamie niestandardowych kolorów.

Powiązane: Amp Up Your Signage Design with 7 Cool Large Format Ideas

Czas na znak!

Istnieje jeszcze więcej opcji materiałów wielkoformatowych do zbadania, ale te dwa popularne podłoża są idealne do większości zastosowań. Firma Ironmark uwielbia duże formaty. Mamy zespół ekspertów w dziedzinie dużych formatów, który jest gotowy, aby pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu. Możemy również pomóc w powiązaniu tych atrakcyjnych reklam z większą kampanią obejmującą wiele punktów kontaktowych w technologii cyfrowej i drukowanej. Od ponad sześćdziesięciu lat pomagamy naszym klientom tworzyć wspaniałe oznakowanie, a w miarę rozwoju technologii pozostajemy na bieżąco.

Masz pytania dotyczące znaków? Pytania dotyczące marketingu? Możemy pokazać Ci, dlaczego znaki są tak wielkim biznesem - i jak wykorzystać swoje znaki, aby zwiększyć swoje.

Top