• 28 lutego 2024

Po tym, jak w roku 2020 wirtualne imprezy stały się czymś powszechnym, rok 2021 pokazał, jak bardzo są one nadal częścią naszego życia. I trend ten będzie się utrzymywał w 2022 roku. Na szczęście przygotowaliśmy listę rzeczy, które musisz zrobić, aby Twoja wirtualna lub hybrydowa impreza okazała się sukcesem. Przeczytaj blog, aby dowiedzieć się więcej.

1. Popularne usługi dla imprez wirtualnych

2. Pomysły na wirtualne imprezy

******

Popularne usługi związane z wirtualnymi imprezami biurowymi

Praca w domu nie oznacza, że współpracownicy nie mogą się bawić w nowy i niekonwencjonalny sposób. Brak komunikacji osobistej może sprawić, że pracownicy zdalni poczują się odizolowani, ale mogą pozostać w kontakcie, korzystając z kilku usług oferujących możliwość organizowania wirtualnych imprez biurowych.

Istnieje kilka aplikacji do prowadzenia rozmów wideo i platform internetowych, które są wykorzystywane do wypełniania pustki związanej z dystansem społecznym i sprawiają, że wirtualne imprezy stają się coraz popularniejszą formą rozrywki w czasie pandemii COVID-19. Do najpopularniejszych aplikacji do organizowania przyjęć biurowych należą:

  • Zoom to bezpłatna aplikacja i usługa internetowa umożliwiająca jednoczesną obsługę wielu materiałów wideo na żywo, obsługująca wielu uczestników imprezy, kilka różnych filtrów, retusze i oświetlenie, redukcję szumów, reakcje i kontrolę prezentacji.
  • Google Meet to usługa komunikatora i czatu wideo, która nie jest tak bogata w funkcje jak Zoom, ale jest idealna dla mniejszych firm organizujących wirtualne przyjęcia. Podpisy w czasie rzeczywistym, wielu uczestników, współdzielenie ekranu oraz możliwość dostosowania układu i ustawień ekranu to tylko niektóre z funkcji tego narzędzia.
  • MS Teams to narzędzie komunikacyjne, które umożliwia stworzenie wspólnej przestrzeni do organizowania wirtualnych imprez biurowych. Niektóre kluczowe funkcje obejmują widok dynamiczny, tryb Razem (wspólne tło), widok dużej galerii (widok dla 49 osób) oraz filtry wideo.
  • Do innych popularnych usług należą RingCentral, Vonage, Skype, Slack i FaceTime.

Wybór usługi internetowej do zorganizowania wirtualnego przyjęcia w biurze będzie prawdopodobnie zależał od liczby uczestników. Niektóre usługi są bezpłatne, inne można nabyć za przystępne miesięczne stawki, zaczynające się już od 15 dolarów miesięcznie.

ZWIĄZANY POST: ZDALNE ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

Pomysły na wirtualną imprezę tematyczną

Imprezy wirtualne mają kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego morale zespołu. Praca w domu może sprawiać, że pracownicy czują się tak, jakby nie pasowali do zespołu, a wirtualne imprezy stwarzają okazję do budowania zespołu, tworzenia więzi i podnoszenia morale.

1. Wieczór gier planszowych

Dzięki wielu aplikacjom umożliwiającym granie w gry planszowe online, jest to świetny sposób na urozmaicenie spotkań współpracowników w sieci. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoi współpracownicy pasjonują się grami planszowymi. Monopoly lub Scrabble mogą być ulubionymi grami Twojego kolegi z zespołu. Na przykład Board Game Arena to popularna platforma do wirtualnego grania w gry planszowe. Odrobina zdrowej rywalizacji jest dobra także poza pracą.

2. Happy Hour / koktajle w tematyce telewizyjnej lub filmowej

Masz ochotę na wieczór relaksu? Jeśli tak, wyciągnij swój ulubiony przepis na koktajl. Happy hour może mieć jakiś motyw przewodni - może być inspirowany "Wielkim Gatsbym" lub "Seksem w wielkim mieście". Wybierz platformę (na przykład Zoom), na której będziesz spotykać się ze współpracownikami, ustal termin spotkania i roześlij zaproszenia. Weź swoje ulubione przekąski i ciesz się spotkaniami. To nie musi być happy hour - sprawdź tutaj wirtualny baby shower w Schitt's Creek firmy Ironmark:

3. Fantazyjna kolacja

Dom nie wydaje się odpowiednim miejscem na wykwintne posiłki i eleganckie stroje, ale to właśnie tam możesz zorganizować wytworną kolację ze swoimi współpracownikami. Każdy może zamówić swoje ulubione potrawy i ustawić odpowiednie stoły, na których będzie mógł się pochwalić wytworną zastawą. Czy to z telefonu, czy z laptopa, nawiąż połączenie z innymi i wyobraź sobie wspólne spożywanie posiłków w eleganckim i wytwornym stylu.

4. Oglądanie sportu na żywo

Czy to sezon na koszykówkę, czy na piłkę nożną? Skoro spotkanie w lokalnym barze nie wchodzi w rachubę, świetnym rozwiązaniem jest wirtualna impreza z oglądaniem. Zapisz datę następnego meczu piłki nożnej lub dowolnego innego meczu sportowego, który grupa chciałaby obejrzeć. Wyślij przypomnienia, kiedy zbliża się dzień meczu. Poproś współpracowników, aby założyli swoje koszulki, przygotowali piankowe paluszki i piwo. Chipsy i dip stanowią wykończenie imprezy z meczem godnej Instagrama.

5. Noc filmowa

Klasyką wśród wirtualnych imprez jest noc filmowa. Kto nie uwielbia dobrego filmu? W sieci nie brakuje filmów, a na przykład strumienie Netflixa dla imprez grupowych idealnie nadają się na wieczór filmowy. Jeśli grupa woli obejrzeć jeden film lub spędzić całą noc na oglądaniu "Opowieści podręcznej" na Hulu, wieczór filmowy może być fantastyczny. Ustal datę i przygotuj się na wyciągnięcie popcornu.

6. Degustacja wina

Być może niektórzy z Twoich współpracowników są koneserami wina. Wspólne spędzanie czasu przy ulubionej butelce nie jest złym pomysłem. Dobrym pomysłem jest, aby każda osoba kupiła butelkę wina z tego samego regionu lub tej samej kategorii. Kiedy nadejdzie czas spotkania, za pośrednictwem Facetime lub Google Hangouts, porównajcie notatki z degustacji.

7. Impreza w klimacie lat 90.

Czujesz się trochę nostalgicznie? Impreza w klimacie lat 90. to coś, czym Ty i Twoi współpracownicy możecie się cieszyć wirtualnie. Stwórzcie wspólnie imprezową playlistę, menu i strój na imprezę. To może być idealna impreza w stylu retro.

8. Urodzinowe przyjęcie lunchowe z okazji Dnia Dumy

Kolega z pracy ma urodziny, ale planowanie wielkiej imprezy niespodzianki w biurze nie wchodzi w grę. Można jednak świętować wirtualnie. Zorganizuj urodzinowy lunch, aby każdy mógł się przyłączyć. Jeszcze lepszym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia pod hasłem dumy, na przykład z okazji zaangażowania współpracownika w działalność na rzecz osób LGBTQ. Każda osoba może udekorować swoją przestrzeń w żywych kolorach dumy. Filtry powiększające świetnie nadają się na przyjęcia urodzinowe.

9. Przyjęcie z grą Pictionary

Nie musisz przebywać w tym samym pomieszczeniu ze współpracownikami, aby zagrać w Pictionary. W tę grę można łatwo zagrać wirtualnie za pomocą grupowej rozmowy wideo. Wybierz datę, ustaw połączenie i zacznij się bawić. Niezależnie od tego, czy do gry użyjesz aplikacji Houseparty, czy też skorzystasz z generatora słów Pictionary, aby stworzyć w czasie rzeczywistym losowe słowa do wylosowania przez gości, wszyscy będą się świetnie bawić.

10. Disco Dance Party

Czas się rozerwać i wykonać swój najlepszy taneczny ruch. Wirtualna impreza taneczna może być tym, czego potrzeba, aby oderwać myśli wszystkich od pandemii, rozładować stres lub wcisnąć przycisk "reset". Opracujcie wspólnie playlistę, ustalcie datę, roześlijcie zaproszenia i rozpocznijcie imprezę. Fajnie by było, gdyby każda z osób zaprezentowała swój popisowy ruch taneczny.

RELATED POST: 12 NARZĘDZI, KTÓRE UŁATWIĄ PRACĘ ZDALNĄ

W firmie Ironmark około jedna trzecia pracowników pracuje obecnie zdalnie. Wypróbowaliśmy już kilka takich imprez - i naprawdę są świetne. Wirtualne spotkania są nową normą i mogą naprawdę poprawić morale wśród pracowników. Najlepiej więc wykorzystać to doświadczenie w jak największym stopniu! Napisz do nas, jeśli możemy pomóc zainspirować Ciebie lub Twój zespół do poprawy morale dzięki wirtualnym imprezom!

Top