• 28 lutego 2024

Ponieważ szczepienia COVID stały się popularne na całym świecie, firmy ponownie zastanawiają się nad strategią działań w gabinetach. Chociaż wszyscy odczuwamy ulgę, pewne obawy nie są łatwe do przezwyciężenia.

Pracownicy mogą być zadowoleni z powrotu do codzienności, ale obawy przed zarażeniem się wirusem w wyniku publicznej ekspozycji nadal pozostają w mocy. W tej sprzecznej sytuacji, jak Twoja firma może przygotować się do ochrony pracowników po wznowieniu pracy w biurze?

1. Zmniejsz ilość miejsc siedzących

W biurach komórkowych (gdzie każde biuro stanowi zamkniętą przestrzeń), ograniczenie liczby miejsc siedzących do jednego i zniechęcanie do spotkań twarzą w twarz pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa poprzez ograniczenie kontaktu i interakcji. Aby wesprzeć te inicjatywy, warto rozważyć zainstalowanie ekranów ochronnych na blatach stołów, a także foteli wypoczynkowych dla osób, które wolą spędzać więcej czasu w pracy na otwartej przestrzeni. Dzięki roślinom i krzesłom można zapewnić pracownikom poczucie spokoju i dobre samopoczucie, ograniczając jednocześnie kontakt z ludźmi.

2. Wprowadzenie modułowych stanowisk i kabin

Minimalizacja spotkań twarzą w twarz, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności, może być wyzwaniem. "Ule" i stanowiska modułowe pomagają pracownikom kontynuować efektywną pracę, jednocześnie dystansując się od innych. Są one łatwe do zainstalowania, a jednocześnie zapewniają akustyczną i wizualną prywatność. Ponadto warto rozważyć możliwość zastosowania kabin do wideokonferencji. Dzięki zastosowaniu materiałów ochronnych, takich jak antybakteryjny winyl lub tkanina akustyczna, kabiny wideokonferencyjne mogą być maksymalnie wolne od zarazków, zapewniając pracownikom prywatną, zamkniętą przestrzeń.

3. Zainstaluj urządzenia do sprawdzania temperatury i objawów

Pracodawcy muszą zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, a jednym ze skutecznych sposobów na to jest codzienna kontrola. Należy ustawić stanowiska przy wejściach do biur i wprowadzić obowiązek codziennego, porannego sprawdzania objawów i temperatury u każdego pracownika. Pomoże to zapobiec przenoszeniu wirusa na innych pracowników przez osoby, które mogą być jego nosicielami.

Należy również utworzyć punkty sprzedaży, w których dostępne będą urządzenia do przeprowadzania testów i szczepień. W ten sposób nie tylko zapewnisz firmie zgodność z lokalnymi przepisami, ale także skutecznie ograniczysz rozprzestrzenianie się wirusa. Specjaliści opracowują szereg materiałów, które mają pomóc biurom we wdrożeniu rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa.

4. Ekrany ochronne na biurko

Wiele biur może nie mieć możliwości przesunięcia zmian lub umieszczenia stanowisk pracy obok siebie. W takim przypadku niezbędne są ekrany ochronne na biurka. Można wybierać spośród szklanych ekranów antybakteryjnych i wolnostojących, a także innych rodzajów ekranów zapewniających odpowiednią ochronę pracownika.

5. Instalowanie oznakowania przy wejściach i wyjściach

Warto rozważyć ustawienie punktów z napisem "tylko w jedną stronę" przy wejściach i wyjściach z biura. Podobnie jak w przypadku sklepów detalicznych, np. spożywczych, taka zmiana sposobu zarządzania ruchem pieszych pomoże zachować dystans społeczny i ograniczyć możliwość narażenia się na niebezpieczeństwo. W tym celu skuteczne jest wyraźne oznakowanie (w tym opcji podłogowych). Warto zainwestować w oznakowanie strzałkami kierunkowymi na ekranach podłogowych w różnych miejscach biura.

6. Zainstaluj gorące krany do kawy i herbaty

Usunięcie fusów z herbaty lub kawy w celu zmniejszenia narażenia może okazać się niemożliwe. Ponieważ większość pracowników potrzebuje codziennej dawki kofeiny, aby pobudzić swoją produktywność, byłoby niesprawiedliwe pozbawiać ich tego. Można jednak ograniczyć potencjalne skażenie, stosując bezpieczniejszą dla pracowników alternatywę: gorący kran. Wielu producentów oferuje je jako zamiennik czajników, ponieważ gorące krany są bardziej higieniczne - mogą sterylizować i czyścić naczynia i łyżki szybciej niż przeciętny ekspres do kawy i herbaty.

Materiały promujące bezpieczeństwo i zwalczające rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19

Gdy świat biznesu pogodził się już z rozmiarami pandemii i przyjął wszystkie protokoły, skupił się na produkcji materiałów do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Oto kilka materiałów, po które pracodawcy powinni sięgnąć i zachęcać swoich pracowników do korzystania z nich:

 • Drukarki 3-D do wytwarzania plastikowych elementów osłon twarzy
 • Elastyczne polimery
 • Oznaczenia podłóg i znaki informacyjne
 • Stanowiska do dezynfekcji rąk
 • Szafki na środki ochrony indywidualnej z pojedynczymi drzwiami z sondą
 • Ekrany ochronne na komputery stacjonarne
 • Pomieszczenia wolnostojące, kapsuły i cele
 • Kabiny wideokonferencyjne
 • Trójstronne ekrany antybakteryjne z pleksiglasu, szkła i akrylu
 • "Ule i modułowe stanowiska pracy, takie jak kabiny o strukturze plastra miodu
 • Gorące krany
 • Stoły wahadłowe
 • Tkaniny winylowe i tkaniny o wysokiej jakości do umieszczania na nowych lub istniejących tapicerkach
 • Akustyczne budki telefoniczne lub kabiny telefoniczne

Uwagi końcowe

Podczas gdy firmy starają się powrócić do pracy w biurach, pracodawcy muszą zadbać o zainstalowanie wszelkich możliwych materiałów zmniejszających ryzyko zakażenia. Od ekranów ochronnych, przez tkaniny antybakteryjne i wysokowydajne, po kabiny o strukturze plastra miodu - istnieje wiele opcji do rozważenia w celu ochrony zdrowia pracowników po wznowieniu pracy biurowej. Od miesięcy firma Ironmark produkuje oznakowanie bezpieczeństwa i materiały ochrony osobistej, aby pomóc firmom w ponownym otwarciu i utrzymaniu bezpieczeństwa. Jeśli potrzebujesz materiałów dla swojej lokalizacji, skontaktuj się z nami już dziś, a my z przyjemnością Ci pomożemy.

 

Top