• 24 kwietnia 2024

"Remote" stało się nową rzeczywistością dla wielu osób. Zdalna rozrywka, zdalna komunikacja, zdalne imprezowanie i oczywiście zdalna praca. Gdy pandemia zacznie ustępować, z pewnością będziemy świadkami zmian w sposobie funkcjonowania wielu branż. Wykorzystaj tę okazję, aby dostosować się do nowego sposobu prowadzenia pracy i w pełni go wykorzystać.

Omówmy 12 pomocnych narzędzi, dzięki którym praca zdalna stanie się łatwiejsza i bardziej komfortowa.

Narzędzia komunikacyjne

Komunikacja twarzą w twarz z członkami zespołu i liderami mogła w przeszłości wydawać się niezastąpiona. Jednak świat się zmienił, a wraz z nim interakcja. Korzystanie z tych przydatnych aplikacji może pomóc w utrzymaniu komunikacji na pożądanym poziomie.

1. Slack - Jest to aplikacja do zarządzania komunikacją, która pozwala na tworzenie różnych kanałów (czatów) dla każdego członka zespołu i działu. Posiada wersję mobilną i desktopową, a także wysyła powiadomienia na Twój e-mail, dzięki czemu nie przegapisz żadnego słowa. To doskonały hub do interakcji zawodowych i zespołowych. Zespoły korzystają z tego narzędzia, aby omówić bieżące zadania, zadać pilne pytania i porozmawiać w wolnym czasie.

2. Zoom - To narzędzie oferuje wideo w jakości HD, połączone z przydatnymi funkcjami konferencyjnymi. Można rozpowszechniać treści, dokonywać lokalnych nagrań i udostępniać ekrany. Eliminuje konieczność długotrwałego procesu rejestracji i ma niską krzywą uczenia się. Platforma wideo jest bardzo dostępna. Zarówno zespoły, jak i menedżerowie wykorzystują Zoom do prowadzenia konferencji, monitorowania postępów i zwiększania obecności w firmie.

3. Microsoft Teams - Program ten upraszcza komunikację, łącząc zalety usług tekstowych, takich jak Slack, oraz wysokiej jakości oprogramowania do prowadzenia spotkań, takiego jak Skype i Zoom. Tworzy doskonałe środowisko dla wysokiej jakości spotkań online. Microsoft Teams jest świetny do prowadzenia wideokonferencji i udostępniania plików. Ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym zdalne spotkania są wygodne, takich jak rozmycie tła, wiadomości tekstowe i biblioteka gifów.

related post: Nadawanie właściwego tonu podczas kryzysu w Covid-19 (z przykładami)

Narzędzia organizacyjne

Najtrudniejszą rzeczą w pracy w domu (zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił) jest utrzymanie organizacji. Ponieważ Twój umysł postrzega dom jako miejsce relaksu, skierowanie jego energii we właściwym kierunku może być skomplikowane. Te aplikacje mogą pomóc Ci pozostać na torze.

4. Asana - To narzędzie jest przeznaczone do śledzenia twojej pracy i zarządzania projektami. Jest dostępny dla wielu użytkowników i może usprawnić pracę zespołową. Wizualna oś czasu pomaga zachować koncentrację i zrozumieć postęp wewnątrz różnych projektów. Zespoły używają Asany do zamieszczania projektów, ustalania terminów i śledzenia postępów.

5. Weekdone - Ta aplikacja pomaga ustawić cele i zobaczyć, jak dobrze je osiągnąć za pomocą raportu o stanie. Możesz jej używać do oceny efektywności swojej pracy i przeglądania statusu innych pracowników. Ta aplikacja jest świetna do pozostania skupionym na zadaniach pod ręką i utrzymania terminów.

6. Toggle - Jest to aplikacja do śledzenia czasu, która pomaga zrozumieć, ile czasu poświęcasz na różne zadania. Może to być niezwykle wymowne i motywujące. Program posiada również funkcję analityczną, która pokazuje, ile czasu spędzasz na niewłaściwych zadaniach, a także, które nawyki pracy wymagają zmiany. Możesz użyć tej aplikacji, aby zmaksymalizować swoją efektywność i zminimalizować rozproszenie uwagi.

7. Motion - Ta wtyczka do Chrome pomaga utrzymać się na ścieżce. Jeśli jesteś na rozpraszającej stronie, generuje ona wyskakującą wiadomość, aby przypomnieć Ci o powrocie do pracy. Możesz również przeanalizować swoje nawyki związane z przeglądaniem stron i wprowadzić odpowiednie poprawki. Jeśli podczas pracy w domu łatwo się rozpraszasz, ta aplikacja pomoże Ci zachować koncentrację.

Narzędzia bezpieczeństwa

Praca w domu może zagrażać bezpieczeństwu wrażliwych informacji, z którymi masz do czynienia. Musisz zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo danych.

  • Sprawdź, jak silne i niezawodne jest Twoje oprogramowanie antywirusowe.
  • Regularnie aktualizuj wszystkie programy, z którymi pracujesz.
  • Używaj VPN podczas pracy z publicznymi sieciami Wi-Fi.
  • Korzystaj z usług korporacyjnych, takich jak firmowa poczta elektroniczna, komunikatory i inne narzędzia.

8. Generatorlosowych haseł - Silne hasła są kluczem do wysokiej jakości działań zabezpieczających. Upewnij się, że używasz najlepszych praktyk dotyczących haseł, aby chronić swoje dane. Program pozwala na generowanie złożonych haseł z różną liczbą symboli.

9. Express VPN - To narzędzie wirtualnej sieci prywatnej pozwala pozostać chronionym, gdziekolwiek jesteś online. Oferuje wyjątkową szybkość na wszystkich urządzeniach, a także wysokiej jakości wsparcie. VPN tworzy bezpieczne połączenie, aby umożliwić Ci pracę z poufnymi informacjami, gdy jesteś z dala od biura.

Utrzymanie koncentracji podczas pracy w domu

Powyższe narzędzia nie tylko poprawiają komfort pracy w domu. Pozwalają one zwiększyć wydajność i zachować koncentrację bez dodatkowego stresu. Inne aplikacje, które możesz rozważyć, aby poprawić swoje skupienie, to:

10. Freedom - Ta aplikacja jest "blokerem rozproszenia". Możesz ustawić ją tak, aby zablokować się przed wszelkimi aplikacjami lub stronami, które uważasz za rozpraszające. Ten program może pomóc ci skupić się na tym, co robisz w danej chwili i zapobiec wędrówce umysłu do niepotrzebnych zadań.

11. Mindful Browsing - Tawtyczka do Chrome pozwala na stworzenie listy stron internetowych, które Twoim zdaniem rozpraszają. Następnie za każdym razem, gdy próbujesz odwiedzić jedną, przypomina ci o twojej decyzji za pomocą wyskakującego okienka. Delikatne przypomnienie robi świetną robotę utrzymując cię na torze.

12. Rescue Time - Tenprogram śledzi twoją aktywność w ciągu dnia. Następnie ocenia Twoją produktywność pokazując ile czasu poświęcasz na zadania produktywne vs bezproduktywne. Taki raport (przedstawiony w postaci ładnego wykresu lub tabeli) może pomóc Ci przemyśleć swoje codzienne działania i zachować koncentrację.

Podczas gdy świat walczy z chorobą COVID-19, ważne jest, aby zachować obiektywizm i rozsądek. Produktywna praca to jedna z najlepszych broni w Twoim arsenale.

Praca zdalna może być trudna, zwłaszcza jeśli musisz prowadzić firmę. W firmie Ironmark możemy pomóc w realizacji wielu różnych zadań, w tym marketingu cyfrowego, tworzenia stron internetowych, projektowania graficznego i innych. Skontaktuj się z nami, aby zwiększyć swoje wysiłki w zakresie pracy zdalnej już dziś.

Top